Haberin Özgün Sesi

İdlib’de Türk konvoyu Rus uçakları tarafından vuruldu

2.243

İdlib krizi devam ediyor. İdlib’in güneyindeki Cebel Zaviye bölgesinde bulunan Kansafra’da bir Türk konvoyunun Rus uçakları tarafından vurulduğu belirtildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Kansafra’da Suriye rejimi ve Rus jetleri tarafından gerçekleştirilen hava bombardımanı sonucunda Türk askerleri arasında kayıplar olduğunu bildirdi.

SOHR, Rus ve Suriye rejim jetleri tarafından gerçekleştirilen hava saldırıları sonucunda yaklaşık 10 Türk askerinin öldürüldüğünü ve yaralandığını duyurdu. Saldırı sonucu birkaç Türk aracı yandı ve hasar gördü.

Öte yandan Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye ordusuna destek veren Rusya’nın hava saldırıları nedeniyle İdlib’in güneyinde beş sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Gözlemevi saldırıyı Rusya’nın yaptığı izlenimine uçuşun rotası, kullanılan cephanelik ve uçak tipinin incelenmesi sonucu vardıklarını bildirdi.

Anadolu Ajansı (AA) da Rus uçaklarının İdlib’in güneyindeki Kefrenbil, Ken Safra, İhsem beldeleri, Sufuhun, Hazarin, Kefer Nübbül, Kefer Uveyd, İnnib, Bsenkul, Cuzef, Has, Bara, Marhurme, Deyr Sümbül, Binin köyleri ile Halep’in batı kırsalındaki Daret İzze ilçesinde, Kefer Nuran ve Cine köylerini vurduklarını belirtti.

Suriye ordusu, Şam ile Halep’i birbirine bağlayan önemli ticaret yolu olan M5’i kontrol altına almıştı.

 

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları