Haberin Özgün Sesi

Gözaltındaki HDP’lilerin ‘güvenlik’ gerekçesiyle başörtüleri alındı

269

Mersin’de üç gündür gözaltında tutulan yedi HDP’liden başörtülü kadın siyasetçilerin güvenlik gerekçesiyle başörtülerinin alınıp, yerine bone verildiği belirtildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında 22 Şubat’ta yapılan ev baskınlarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Parti Meclisi (PM) Üyesi  Rojhat Yaşar, İl  Örgütü yöneticileri Nazan Dündar, Cihan Kökbalık ve Ercan Alp, Toroslar İlçe Eşbaşkanı Cabbar Karabeg, Akdeniz İlçe Eşbaşkanı Feyza Kaya ile Akdeniz Belediye Meclis Üyesi Nuray Aslan gözaltına alınmıştı.

İl Emniyet Müdürlüğü Siyasi Şube’de tutulan HDP’li siyasilerin avukatları ile görüşmelerine dair alınan ‘kısıtlılık’ kararı dün itibariyle kaldırıldı.

Müvekkilleri ile görüşen avukatlardan edinilen bilgilere göre, gözaltındaki siyasetçilerin henüz ifadeleri alınmış değil. Avukatları, gözaltındaki Akdeniz İlçe Eşbaşkanı Feyza Kaya ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Nuray Aslan’ın başörtüleri ‘güvenlik’ nedeniyle çıkartılıp, yerine bone verildi.


(Mezopotamya)

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları