Haberin Özgün Sesi

Bir Kürt kentinde daha koronavirüs tespit edildi!

2.437

Kirmaşan Sağlık Bilimleri Koleji Sağlık Bölümü Müdür Yardımcısı Dr. Muhammed İbrahim Şekiba, hastanede tedavi altına alınan bir hastanın testlerinin pozitif çıktığını sözkonusu hastanın koronavirüsüne yakalandığını açıkladı.

Şekiba, koronavirüsü şüphesiyle bazı hastaları gözlem altında tuttuklarını ve Tahran’a gönderdikleri test sonuçlarına göre hastalardan birinde bu virüse rastlandığını söyledi.

Hastanın yakın zamanda ailesi ile Kum kentine ziyarette bulunduğunu aktaran Dr. Muhammed İbrahim Şekiba, ailenin diğer fertlerinde yapılan taramada herhangi bir belirtiye rastlamadıklarını, hastanın da tedaviden sonra iyileştiği için evine gönderildiğini kaydetti.

Şekiba ayrıca Kirmaşan halkına uyarıda bulunarak açıklanan tedbirlere uyulmasını istedi.

Geçtiğimiz günlerde İlam Sağlık Bilimleri Koleji Başkanı Dr. Muhammed Kerimyan da kentte 17 kişinin koronavirüsü şüphesiyle gözlem altında bulunduğunu ve testlerin Tahran’a gönderildiğini açıklamıştı.

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Siyanüş Cihanpir, şu ana kadar ülkede 95 kişinin koronavirüse yakalandığını ve 15 kişinin de hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları