Haberin Özgün Sesi

AK Parti ve CHP’den HDP’nin çağrısına yanıt

2.240

HDP kongresinde yeniden Eş Genel Başkan seçilen Pervin Buldan’ın İstanbul seçimlerinde yapıldığı belirtilen ittifakı kast ederek ederek, “Bir seferliğine İstanbul seçimlerini kazanmak için kabul ettik, bundan sonra yapılacak olan ittifaklar, açık ve şeffaf olmalı ve birlikte görüntü verilmeli. CHP’nin çekingenliğinden çıkması gerek” çağrı niteliğindeki açıklamasına CHP’nin yanı sıra AKP’den de yanıt geldi.

CHP: AKP’DEN DE HDP’DEN DE OY İSTEYİP ALDIK

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı ‘açık ve şafaf ittifak’ çağrısı üzerine yaptığı açıklamada, adayların AKP’den de HDP’den de oy isteyip aldığını söyledi: “Tek adam rejimini devam ettirmek isteyenlerle bir siyasi mücadele var. Bu siyasi mücadelenin içinde biz demokrasiden yana olan yurttaşlarımızın yanında duruyoruz.”

AKP: ‘HDP İLE İTTİFAK YOK’ DİYENLER BİR AÇIKLAMA YAPMAYI DÜŞÜNÜYOR MU?

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın CHP’ye yönelik yaptığı çağrıya CHP’den önce yanıt veren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan iki partiyi de sert ifadelerle hedef aldı:

“İttifak kurabilirsiniz, ortak bir aday destekleyebilirsiniz. Ancak gizli ve örtülü ittifaklarla seçmeni aldatmanın demokrasilerde yeri olamaz, olmamalı.‬ Defalarca ittifak var dedik. İnkar ettiler. Hatta hakaret ettiler. Milliyetçi, muhafazakar ve ulusalcı seçmeni kaybetmemek için Kandil’le arasına mesafe koyamayan HDP’yle gizli ve örtülü ittifak yaparsan, gün gelir ‘malumun ilanı’nı ister senden.‬ ‪’HDP ile ittifak yok’ diyenler seçmeni aldatmanın bedelini ödemeyecek mi?‬‬‬ ‘İttifak yok’ diyenler erdemli bir şekilde hareket ederek istifa etmeyi düşünüyorlar mı? ‘’HDP ile ittifak yok’ diyenler, bir açıklama yapma sorumluluğu göstermeyecek mi?‬‬‬”

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları