Haberin Özgün Sesi

Urfa’da 9’u avukat 17 kişi serbest bırakıldı

Urfa'da adliye çıkarılan 10'u avukat 20 kişiden 9'u avukat 17 kişi serbest bırakıldı. Avukat Sevda Çelik Özbingöl ve 2 kişi ise tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

322

Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında adliyeye çıkarılan 10’u avukat 20 kişiden 17’si adli kontrol şartı ile savcılık ifadesinden sonra serbest bırakılırken, 3’ü “PKK/KCK Zindan komitesine yardım etmek” iddiası tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Savcıya ifade veren 20 kişiden avukatlar Metin Özbadem (HDP PM Üyesi), Cemo Tüysüz, Emin Baran, Gürgün Kadırhan, Hidayet Enmek, Hüseyin Izol, Özkan Avcı, Zeynep Işık, Şeyhmuz Inal ve Aydın Badıllı, İbrahim Halil Ayyıldız, Kemal Ak, Mehmet Gazali Yazar, Mızgin Çay Yavuz, Salih Erbekler, Şevger Sonkurt ile  Zeynep Kıyar adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Avukat Sevda Çelik Özbingöl, Kürt yazar Halil Çay ve İlyas Çayır ise, tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edildi.

Urfa İl Jandarma Komutanlığı’nda tutulan Hakan Keleş, Ramazan Özpamuk, yerine kayyum atanan Cizre Belediye Eşbaşkanı Berivan Kutlu, Didar Çeşme ve isme öğrenilemeyen 5 kişinin ise bugün gün içerisinde ifadelerinin alınmaya başlandığı öğrenilirken, Perşembe günü adliyeye sevk edilmeleri bekleniliyor.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları