Haberin Özgün Sesi

Psikolojik rahatsızlığı bulunan Kürt kadına tecavüz dehşeti

Kerkük’ün Pırde (Altun Köprü) ilçesinde biri polis iki kişi psikolojik sorunları olan bir kadına tecavüz ederek görüntüleri sosyal medyada paylaştı. Olay infiale neden oldu.

1.337

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını bütün dünyayı esir aldığı ve sokağa çıkma yasağının uygulandığı bir dönemde, Pırde’de psikolojik rahatsızlığı olan bir kadın 8 kişi tarafından tecavüze uğradı.

Olaya karışan iki kişi suçlarını itiraf etti ancak diğer 6 şüphelinin gizlenmeye çalışıldığı iddia ediliyor.

Rûdaw’a konuşan Kerkük Polis Müdürlüğü Basın Sorumlusu Afrasyaw Kamil, “Yaklaşık bir hafta önce Pırde’de yaşanan bu olay, mide bulandırıcı bir olaydır.  Engelli kadına bunu yapanların akli dengelerinin yerinde olmadığını düşünüyorum. Görüntülerin yayılmasından sonra Kerkük Polis Müdürü Tugay Komutan Ali Kemal’ın talimatıyla Ulusal Güvenlik Birimleri, Pırde Polisi ve istihbarat birimleri suçluları yakalamak için harekete geçti. Yakalananlardan biri polis diğer ise daha önce Heşdi Şabi güçlerine katılmak için başvuruda bulunmuş ancak talebi karşılıksız kalmış biri” dedi.

Suçluların Irak Ceza Kanununu 309’uncu maddesiyle yargılanacaklarını belirten Kamil, “İlk sorguda suçlarını itiraf ettiler. Maalesef suçlulardan biri engeli ve psikolojik sorunları olan kadına karşı bu çirkef eylemi gerçekleştirirken diğeri de cep telefonuyla görüntüleri kayda almış. Polisteki sorguları ardından suçlular mahkemeye sevk edildi” diye konuştu.

Edinilen bilgilere göre, tecavüz suçuna karışan 6 kişi daha var ancak isimleri gizlenmeye çalışılıyor. İsimleri gizlenmeye çalışılan diğer şüphelilerin Türkmen Heşdi Şabi birliklerine bağlı oldukları belirtiliyor.

Heşdi Şabi’den konuya ilişkin yapılan açıklamada her hangi bir üyelerinin bu olayla uzaktan yakından ilgisinin olmadığı iddia edildi.

8 gün önce kaydedilen videoda psikolojik sorunları olan bir kadının, bir şahıs tarafından tecavüze uğradığı görülüyor. Görüntülerde kadının aklı dengesi yerinde olmadığı görülüyor. Kürt kadın yatalak eşiyle birlikte yardımseverler tarafından temin edilen derme çatma bir evde yaşıyor.

Rûdaw’a konuşan ve olaylardan haberi olmayan engelli eş ise, yatalak ve kanser hastası olduğunu eşinin de psikolojik sorunları olduğunu söyledi.

Tecavüz görüntüsünün sosyal medyada paylaşılması toplumda büyük infiale neden oldu.

Gizlenmeye çalışılan 6 şüpheliye ilişkin soruşturma devam ediyor.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları