Haberin Özgün Sesi

Polisin iki yolcuyu karantina otobüsünden indirmesine soruşturma!

İstanbul'da Fransa-Paris'ten gelen yolcuların bulunduğu karantina otobüsü polis ekipleri tarafından durduruldu.

184

İçinde bulunan KKTC Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Mustafa Sofi’nin kızı, polis eşiliğinde karantina aracından indirildi.

İstanbul Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, “Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması”yla ilgili soruşturma başlattı.

Sputnik’in aktardığına göre Başsavcılık, Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınmasının ardından harekete geçti.

Başsavcılık, “karantina tedbirlerine aykırı davranılması” suçundan soruşturma başlattı.

Kanun önünde herkesin eşit olduğunu vurgulayan Bakan Gül, olayın takipçisi olduklarını kaydetti.

Abdulhamit Gül

@abdulhamitgul

Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması olayıyla ilgili olarak hukuk gerekeni yapacaktır. Bu konuda hiçbir taviz, hiçbir istisnai muamele kabul edilemez. Kanun önünde herkes eşittir. Olayın takipçisiyiz.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Paris’ten gelen yolcuların bulunduğu karantina otobüsünden iki kişinin indirilmesine ilişkin, “hukuk gerekeni yapacaktır.” ifadesini kullandı.

Gül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Fransa’dan gelen iki yolcunun karantina otobüsünden alınması olayıyla ilgili olarak hukuk gerekeni yapacaktır. Bu konuda hiçbir taviz, hiçbir istisnai muamele kabul edilemez.” değerlendirmesinde bulundu.

Aynı otobüste bulunan kişiler tarafından çekilen görüntülerde, polis ekipleri tarafından otobüsün önü kesilerek kadın yolcu aşağıya indirilerek götürüldüğü görülüyor.

Cüneyt Aytaç@cuneytaytac

İhbar ediyorum… @drfahrettinkoca
Paris’ten TK1824nolu uçuşla ülkeye getirilen vatandaşlar İstanbul havalimanından otobüsle karantina alanına yola çıktıktan sonra otobüs durdurulup valizi ile otobüsten inen ve özel bir araçla giden genç kız kimdir? @saglikbakanligi

Cüneyt Aytaç@cuneytaytac

Sayın Bakan @drfahrettinkoca ve sayın @saglikbakanligi ,
Karantinadan kaçırılan yolcunun adı Güzide Sofi. Kaçırıldığı aracın plakası 34 CCP 136. Görüntüleri aşağıda. Halk sağlığı için tehlike olduğu için suç duyurusunda bulunuyorum…

Yerleştirilmiş video

Görüntülerin sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılması ardından tepkiler de gecikmedi.

Süleyman Soylu

@suleymansoylu

Karantinaya götürülen yolcuları taşıyan otobüsten inen bir yolcu ve yine onun gibi Kıbrıs aktarması olan ikinci yolcu KARANTİNAYA ALINDI…

14 gün karantina altında kaldıktan sonra Kıbrıs’a gönderilecekler https://twitter.com/suleymansoylu/status/1240012059523325958 

Süleyman Soylu

@suleymansoylu

@suleymansoylu adlı kullanıcıya yanıt olarak

Burada ihmal kabul edilemez.
Kimseye ayrıcalık tanınamaz.

Tarafımızca araştırılıp, sorumlular tespit edilip gereği yerine getirilecektir.

Vatandaşlarımız müsterih olsunlar

6.052 kişi bunun hakkında konuşuyor

Kimi kullanıcılar da yaptıkları paylaşımlarda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı etiketleyerek, suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

Tepkiler üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da twitter hesabından, “Fransa’dan gelen iki yolcu Kıbrıs aktarmalı olarak uçağa bindirilmiş ancak son gelen yolcularla ilgili böyle bir transit uygulamamız yok. Yanlış yapılan bu biniş işlemiyle ilgili gereği yapılıyor. Yolcular karantinaya alınıyor. 14 gün sonra Kıbrıs’a göndereceğiz” açıklaması yaptı.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları