Haberin Özgün Sesi

Mazlum Abdi: Karar Rojava işgalini durduracak

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi (Mazlum Kobani), ABD Senatosu’nun, “Ermeni Soykırımı” kararını tanımasının, soykırımın 21. yüzyılda mümkün olmadığını açık bir mesaj olduğunu açıkladı.

1.887

Türkiye’nin 9 Ekim’de Rojava’ya yönelik operasyonunun başlamasının ardından ABD Temsilciler Meclisi, Ermeni Soykırımı oylamasında 11’e karşı 405 oyla kabul etmişti.

Rudaw’da yer alan habere göre Senatör Rob Menendez, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ermeni Soykırımı’nı tanıyan ve soykırımın her yıl anılmasını öngören yasa tasarısının ABD Senatosu’ndan geçtiği duyurmuştu.

Mazlum Abdi, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Senatonun “Ermeni Soykırımı” kararını tanımasının, soykırımın 21. yüzyılda mümkün olmadığını açık bir mesaj olduğunu belirtti.

Paylaşımında Abdi, şu ifadeleri kullandı:

“ABD Senatosu, Ermeni soykırımını tanıyan bir karar aldı. Bu, soykırım kampanyalarının 21. yüzyılda mümkün olmadığını açık bir mesajdır. Bu karar, Türkiye’nin Kürt halkına yönelik katliamlar yapmasını ve Rojava’yı işgalini durduracak.”

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları