Haberin Özgün Sesi

Mahmud Osman: Kürtleri esas almayan hiçbir hükümet başarılı olamaz

514

Basnews’te yer alan habere göre, Irak’ta yeni hükümet kurma sürecini değerlendiren Kürt siyasetçi Dr. Mahmud Osman, Irak’ta Abdulmehdi’nin başbakanlıktan istifası sonrası yeni bir dönemin başladığına işaret ederek, tüm siyasi taraflara dengeli yaklaşılması ve önümüzdeki hafta birçok şeyin netlike kazanacağını söyledi.

Dr Osman sözlerini şöyle sürdürdü: “Irak’ta yeni kurulacak hükümet tartışmaları sürüyor. Önümüzdeki hafta yeni hükümet kabinesi açıklanacak. Kürt bakanların görevlerinin değişmeyeceği ve yeni kabine listesinin Parlamentoya sunulması bekleniyor.”

“Gidişatın nasıl olacağını bekleyip göreceğiz” diyen Dr. Mahmud Osman, “Muhammed Tevfik Allavi, hiçbir partinin sürece müdahale etmediğini açıkladı. Bu nedenle yeni kabinenin oluşturulması bu hafta hız kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

Deneyimli Kürt siyasetçi Dr. Osman, “Önemli olan Kürtler ve Sünnilerin yeni hükümette gözardı edilmemesidir. Herkes belirlenen makamlardaki paylarını alırsa sorun yaşanmaz. Ancak Sünni ve Kürtleri esas almayan hiçbir hükümet başarılı olamaz” dedi.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları