Haberin Özgün Sesi

Karamollaoğlu: Doğal gaz faturaları aldı başını gidiyor, varsa yoksa yol, köprü, tünel

40

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yükselen fatura fiyatlarına dikkat çekerek, “Özellikle doğal gaz faturaları aldı başını gidiyor. Varsa yoksa yol, köprü, tünel, yüksek binalar. Bunların ekonomiye bir katkısı yok” dedi.

Türkiye’de, insanların artık faturalarını sosyal medyada paylaştığını ve Kanal İstanbul projesinin Türkiye’nin bir numaralı meselesi olmadığını söyleyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

5 soruda halkın doğalgaz faturası gerçeği: Sıcak yuva lüks, üşümek olağan hale geldi!

5 soruda halkın doğalgaz faturası gerçeği: Sıcak yuva lüks, üşümek olağan hale geldi!

“Özellikle doğal gaz faturaları aldı başını gidiyor. Varsa yoksa yol, köprü, tünel, yüksek binalar. Bunların ekonomiye bir katkısı yok. Tekrar söylüyoruz; biz ne yola karşıyız, ne köprüye, ne tünele karşıyız. Biz israfa karşıyız” ifadelerini kullandı.

LİBYA’DAKİ GELİŞMELER

Libya’da yaşanan son gelişmelerin bütün ülkeler tarafından yakinen takip edildiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Çünkü Libya, Libya’dan ibaret değil. Suriye’nin Suriye’den ibaret olmadığı gibi” dedi.

Karamollaoğlu, Libya’da yaşanan gerginliğin daha fazla büyümeden, diyalog ve diplomasi yoluyla çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydederek, “Askeri çözümün değil, diplomatik ve siyasi çözümün aranması için bugüne kadar defalarca çağrıda bulunduk, bu çağrılarımızı bugün de tekrarlıyoruz. Berlin’de yapılan zirve bu sebeple herkesin dikkatini çekti. Ancak unutmamamız gerekir ki, İslam dünyasındaki kalıcı barış Berlin’de, Washington’da halledilemez. Bunun mutlaka bu bölgede İstanbul’da, Bağdat’ta, Şam’da, Tahran’da yapılacak olan toplantılarla çözülmesi esas olmalıdır” diye konuştu.

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışması: Erdoğan’ın ‘haydi ispatla’ sözlerine CHP’den üç ‘ispat’la yanıt

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışması: Erdoğan’ın ‘haydi ispatla’ sözlerine CHP’den üç ‘ispat’la yanıt

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI TARTIŞMALARI

Karamollaoğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik “Eğer FETÖ’nün siyasi ayağı varsa, siz çıkarın ispatlayın. Eğer ispatlayamıyorsanız, bunlar sizin içinizde” sözlerinin sorulması üzerine şöyle konuştu:

“Bu bir polemik. Yani FETÖ ile olan mücadeleyi yürüten muhalefet değildir, iktidardır. İktidar FETÖ ile mücadeleyi bir numaralı meselesi olarak benimsemiştir. 3,5 yıldır da bir sürü kararlar aldı. Sonra o kararlar değişiyor. Mahkeme karar alıyor, daha sonra karar bozuluyor. Yani bunu muhalefete yüklemenin bir mantığı olmaz. Bütün istihbarı bilgiler hükümetin elinde var. Konuya iktidar artık kendi siyasi menfaati yönünde yaklaşıyor. Onun için siyasi ortağı olan Sayın Bahçeli’nin de talepleri var, bunun siyasi ayağı ortaya çıksın.”

DHA

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları