Haberin Özgün Sesi

Erdoğan’dan İdlib açıklaması: Rejim güçlerini her yerde vuracağız

Erdoğan AKP grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Askerlerimize zarar gelmesi halinde bugünden itibaren İdlib ile Soçi muhtırası sınırları ile bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum' ifadelerin kullandı.

166

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan AKP grup toplantısında, bölgede atılacak adımları açıklıyor.

Erdoğan, İdlib’de rejim ve Ruslarla beraber hareket edenlerin hedefi sivil halktır. Amaç kolayca işgal edip sahayı tamamen boşaltmaktır. Şimdiye kadar süreci yönetmeye çalıştık. Anlaşmalara riayet edilmedi ve verilen sözler yerini tutmadı. O halde bizde sahaya göre konuşacağız. Ay sonuna kadar Soçi’ye mutabık kalacağız. Havada, karada gereken tedbiri alacağız. İdlib’deki askeri gücümüzü tahkim ettik. Geldiğimiz noktada kimsenin bağnazlığına göz yummayacağız. Bizimle beraber hareket eden kardeşlerimiz harekete geçtiler. Karada rejim güçlerini belirlediğimiz yere kadar kovalayacağız.

Saldırılar karşısında derin bir sessizliğe gömülmüş durumdalar. Türkiye bu duruma seyirci kalmayacak.

Biz artık lafa değil sahadaki gerçeklere göre hareket edeceğiz. Rejimi gözlem noktalarının gerisine çıkarmakta kararlıyız. Hemen şimdi ne yapmamız gerekiyorsa onun adımlarını atacağız.

Gözlem noktalarımızdaki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde İdlib’de rejim güçlerini her yerde vuracağımızı ilan ediyorum.Bire 10 misliyle karşılık vereceğiz.

 

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları