Haberin Özgün Sesi

Erdoğan’a hediye edilen limuzin bakın kimde çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 2004 yılında Hyundai firması tarafından iki tane lüks limuzin hediye edildi. Biri Başbakanlık kurumu kapanınca 2015'te Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne devredildi.

956

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 2004 yılında Hyundai firması tarafından iki tane lüks limuzin hediye edildi. Biri Başbakanlık kurumu kapanınca 2015’te Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne devredildi.

Müdürlük daha sonra limuzinleri ekonomik ömrü dolduğu diyerek ihaleyle 41 bin 500 TL’ye sattı.

Limuzinlerden birini Bursa’da AKP Mustafakemalpaşa ilçe başkan vekili Arif Kamil Özen’in satın aldığı ortaya çıktı.

Limuzinin bugünkü değerinin 200 bin liranın üzerinde olduğu belirtiliyor.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre, Mustafakemalpaşa AKP ilçe başkan vekili Özen, Emine Erdoğan’ın hizmetine tahsis edilen Limuzini 2015 yılında kendisinin de dahil olduğu ve 11 kişinin katıldığı Açık Teklif Usulü ihalede 41 bin 500 TL vererek satın aldığını belirtti.

Bugün otomobile 230 bin TL verdiklerini dile getiren Özen, “Satıp satmama konusunda tereddütlerim var. Çünkü benim için limuzinin manevi değeri var” dedi.

Lüks limuzini yattırım maksatlı almadığının altını çizen Özen, sözlerine şöyle devam etti;

“Otomobilin geçmişini bildiğim için aldım. Şu an da özel günlerimde ve bürokratik işlerimiz de kullanıyorum. Tabi şartlar ne getirir ne götürür onu da bilemiyorum. Red edemeyeceğimiz bir teklif de gelebilir. Şuan için açıkçası kafam karışık.”

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Başbakanlık koltuğunda oturduğu 2004 yılında Hyundai firması tarafından hediye edilen limuzinlere ilişkin detayları ortaya çıkarıp kamuoyu ile paylaşmıştı. Erdoğan’a, 2004’te Hyundai firması tarafından hediye edilen limuzin ihale ile 41 bin 500 TL’ye satıldığı ortaya çıkmıştı.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları