Haberin Özgün Sesi

Baydemir: Kürt birliğinde Başkan Barzani’nin rolü çok önemli

275

Kürt Siyasetçi ve HDP eski Milletvekili Osman Baydemir, Kürdistan Bölgesi’ne yaptığı ziyaret kapsamında Başkan Barzani, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ve birçok siyasi parti temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirdi. Baydemir Kürdistan Parlamentosu’nu da ziyaret edrek Kürt parlamenterlerle bir araya geldi.

Parlamentodaki görüşmeleri ardından gazetecilere ziyaretinin amacını değerlendiren Osmana Baydemir, “Ben bugün Kürdistan Parlamentosu’nun Kürt, Türkmen, Arap Kakeyî, Ezdi, Müslüman tüm Kürdistan halkının parlamentosu olduğunu gözlerimle gördüm. Bizimde istediğimiz böyle birşey. Bu sistemin tüm Kürdistan parçalarında gerçekleşmesini umut ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kürdistan’daki güven ve huzur ortamının binlerce şehit kanıyla sağlandığını belirten Osman Baydemir, “Dört parça Kürdistan’nın tüm şehitleri önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Kürdistan’daki tüm siyasi taraflara ortak bir strateji oluşturma çağrısında bulunan Kürt siyasetçi Baydemir, bu strateji sayesinde Ortadoğu’da bir ittifaka zemini olması  savaş ve şiddetin son bulması, barış ve istikrarın sağlanması  açısından önemli olduğnu kaydederek tüm sorunların diyalog ile çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.

Osman Baydemir, Kürtlerin birlik olmasında Başkan Barzani’nin rolünün çok önemli olduğunu belirtti.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları