Haberin Özgün Sesi

Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi belli oldu

495

Eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın partisinin tabelasını 9 ya da 10 Mart’ta asmayı planladığı belirtildi. Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek.

Babacan’ın partisinin kuruluş tarihi daha önce birkaç kez ertelenmişti. Partinin kuruluş tarihi için 2 ya da 3 Mart’ın telaffuz edildiği, ancak o tarihlere yetişemeyeceği ve edinilen bilgilere göre Babacan’ın partisini 9 ya da 10 Mart’ta kuracağı ifade ediliyor. Partinin tanıtım toplantısının da 1000-1500 kişilik salonu olan bir otelde yapılması planlanıyor.

Babacan’ı desteklediğini belirten 11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, partinin vitrininde yer almayacak, partinin tanıtım toplantısına katılması da beklenmiyor.

Ali Babacan’ın partisi TBMM’ye 11’inci parti olarak girecek. Babacan’ın partisinde iki milletvekilinin yer alacağı belirtiliyor.

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta’nın Babacan ile beraber hareket ettiği ve yeni kurulacak partiye katılacağı öğrenildi. MHP’den 25. 26. ve 27. dönemde Samsun Milletvekili seçilen Usta, iki yıl süreyle MHP Grup Başkanvekili olarak görev yaptı. Usta, MHP’den ihraç edilmişti. İstanbul Bağımsız Milletvekili Mustafa Yeneroğlu’nun da Babacan’ın partisinde olacağı belirtiliyor.

Ali Babacan, 8 Temmuz 2019 tarihinde kurucu üye olduğu AK Parti’den istifa etti. Babacan, istifasının ardından kamuoyuna yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geleceği için yeni bir siyasi parti oluşturmak üzere çalışmalara başladıklarını belirtmişti.

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları