Haberin Özgün Sesi

Ahmet Nesin, Erdoğan’a suikasti yazdı: Üç bilinen ve üç bilinmeyen altı helikopter!

693

Artı Gerçek yazarı Ahmet Nesin, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşananlarla ilgili yeni belgeleri yayımlamaya devam ediyor. Darbe girişiminin bilinmeyenlerini yazan Nesin, bu kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o gece Marmaris’te kaldığı otele yönelik suikast girişimini yazdı.

“Marmaris’te 3 bilinen ve 3 bilinmeyen 6 helikopter!…” başlıklı yazısında Ahmet Nesin, “Erdoğan’ın 15 dakikayla suikasttan kurtulduğu söylendi. Tamam kurtuldu da, kimin kurtardığını bugün hâlâ bilmiyoruz” diyor ve şu bilgiyi veriyor:

…G iriş anlamında tek tümceyle anlatmak gerekirse saat 24.30 – 01.00 civarında 3 helikopter geliyor otel yakınına, bir de 03.20 civarında 3 helikopter iniyor. Ancak mahkeme tutanaklarında ilk gelen 3 helikopterin geldiğine dair resmî tutanak yok. Mahkeme tutanağına göre gelen helikopterlerdeki askerler Erdoğan’ı kurtarmaya gelmişlerse, Erdoğan’ın cesediyle karşılaşmaları gerekirdi.”

Nesin, yazısının devamında konuyla ilgili bir belge de sunuyor. “Şimdi gelelim bu hunharca mizansene ve bence nedenlerine” diyen Ahmet Nesin, şöyle yazıyor:

“İşin aslına baktığımızda Marmaris’te çatışan 3 grup var. Birincisi otel bölgesinde kalan, otel kayıtlarında adları olmayan Cumhurbaşkanının Koruma grubu, ikincisi dosyaya sokulmayan 3 helikopterle 00.30-01.00 civarında Marmaris’e gelen grup, üçüncüsü 03.20’de Marmaris’e inen 3 helikopterle gelen askerler.

Resmi söylemlere göre bu çatışan 3 gruptan mutlaka birisinin cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmek için orada bulunuyor olması gerekiyor.

Erdoğan’a suikast düzenlemek isteyen birinci grup mu? Birinci grup Erdoğan tatilde otelde olduğu için otelin civarına yerleştirilen koruma ekibi. Buradaki memurlar büyük olasılıkla çevre karakollardan da gelmiş olabilirler, çünkü özel bir gruba ait olduklarına dair hiçbir açıklama yok.

Bu demektir ki, bu ekip o araziye çok önceden, hatta otelde kalmaya başladığı saatten önce oraya konuşlanmış durumda, nöbetleşe koruma görevlerini yapıyorlar. O zaman 15 Temmuz darbe girişimi 22 civarında başladığına göre eğer hedefleri Erdoğan olsaydı, o meçhul 3 helikopter beklenmeden bu iş bitirilirdi.

Hayır, öyle olmuyor ve 3 helikopter geliyor, çatışma çıkıyor ve 2 polisin ölümüyle sonuçlanıyor.

Erdoğan’a suikast düzenlemek isteyen ikinci grup mu? Başta da dediğim gibi, bu 3 helikopterin mahkemede dosyaya girmemesi ilginç, çünkü bu 3 helikopter aynı ATA uçağı gibi radar kayıtlarında gözüküyor, ancak radar kayıtları silinmiş ve mahkemeye gönderilmiyor, başka teknik bilgiler (havacılar bunlara MASE KAYITLARI diyorlar) gönderiliyor, onlar da bu işi çözmeye yada kanıtlamaya yetmiyor.

Erdoğan’a suikast düzenlemek isteyen üçüncü grup mu? Bunlar askerler. Başlarında Sönmezateş general var. Önceki 2 gruptan sonra 02.20 civarında Çiğli’den kalkıp 03.20’de Marmaris’e iniyorlar.

Birinci ve üçüncü grup suikast ekibi olmadığına göre ikinci grubun olması gerekiyor. Doğal olarak da otelin civarındaki koruma polisleriyle çatışmaya giriyorlar ve 2 kişinin de yaşamını yitirmesine neden oluyorlar. Arkasından da beklenen cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast düzenlemeleri. Oysa böyle bişey de olmuyor.”

DİĞER HABERLER
Ücretsiz Wordpress Temaları